jak przygotować sie do lata i co należy...
20 maja 2017, 15:03

 

Cześć! W tym poście podpowiem wam nad czym powinniście popracować jeszcze przed wakacjami oraz co zrobić w okresie wakacji by wypięknieć i być zdrową po nich.

Co zrobić jeszcze przed wakacjami:

- na pewno każda z nas chce zaprezentować się na wakacjach jak najlepiej (w szczególności na plaży jak i za granicą, itd.). Dlatego najlepiej już teraz zafundować sobie pójście na aerobik, zumbe, siłownię lub ćwiczyć w domu. Bo większość z nas chce pokazywać więcej ciała w wakacje.

- jeśli nasz problem z suchą skórą to: zacznij się smarować nie balsamami a oliwkami dla dzieci. Są one delikatniejsze i lepiej nawilżają skórę.

- jeśli jeszcze przed wakacjami chcesz mieć opalone przynajmniej trochę ciało to ja polecam: złocistą mgiełkę samoopalającą do twarzy i ciała z firmy perfecta SPA sunny mist (pierwsze efekty już po 2 godzinach). Jeśli nie chcesz tego kupować tylko chcesz się naturalnymi środkami opalić jeszcze przed wakacjami to ja polecam oliwkę dla dzieci. Przyciąga ona promienie słoneczne a zarazem pozostawia skórę nawilżoną [same korzyści :-) ].

- używaj peelingu na skórę stóp, by były gładkie i w wakacje dobrze prezentowały się na plaży lub w odkrytych butach np. sandałach. Możesz też peelingu używać na całe ciało (chyba, że masz suchą skórę to odradzam), wtedy wygładzisz skórę i będzie ona wymasowana. A dzięki temu zabiegu kuleczki tłuszczowe w ciele ulegają zmniejszeniu po jakimś czasie stosowania i pozbywa się dzięki temu również cellulit.

- jeśli chcesz się pozbyć cellulitu to przeczytaj poprzedni punkt oraz niech zacznie używać środków usuwających go lub niech używają ciepło zimnych pryszniców: raz lejesz wodę ciepłą w miejscu cellulitu przez ok. 3-5 minut, później wodę zmieniasz na zimną (a najlepiej lodowatą jeśli dasz radę), potem znów ciepłą (nie gorącą), a później znów zimną. Czynności te wykonuj 5x minimum zmieniając wodę. Zawsze zaczynaj polewać wodą od wody zimnej i kończąc też na zimnej.

- jeśli chcesz by twoje włosy były zdrowsze, gęstsze, rozjaśnione lub by szybciej rosły przeczytaj mój inny post pt. ,,Włosy piękniejsze na lato "

Jeśli są już wakacje to pamiętaj:

- stosuj się do zasad tych samych co przed wakacjami

- używaj kremów przeciw słonecznych

- pij dużo wody (minimum 2l dziennie) dzięki niej będziesz mieć nawodniony organizm, dzięki czemu będziesz lepiej się czuła, będziesz mogła przebywać dłużej na dworze bez strachu przed zemdleniem, będziesz mieć więcej energii, będziesz miała zdrowsze i bardziej lśniące włosy.

- nie spędzaj czasu na dworze gdy jest godzina od 12 - 15. Ponieważ słońce wtedy najbardziej daje swe znaki i mimo picia dużej ilości wody możesz czuć się słabo, szybciej stracisz energię i możesz nabawić się udaru.

Po wakacjach:

- używaj tych samych zasad co te napisane w punkcie ,,przed wakacjami".

 

Pamiętaj to tylko rady. Zawsze możesz sama stwierdzić czy możesz odrzucić czy dodać do nich swoją własną zasadę, którą będziesz stosować w okresie letnim. Tak czy inaczej nikomu żadna z moich zasad nie zaszkodzi w waszym zdrowiu.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz